Dolomitenblick bamdesign

Apartmánový dom Dolomitenblick s medenými balkónmi

Prvé, čo vám udrie do očí, sú masívne, asymetrické medené balkóny a diagonálny zárez cez celú budovu. Apartmánový dom Dolomitenblick je dielom architektonického štúdia Plasma Studio a nachádza sa neďaleko Dolomitov v severozápadnom Taliansku.

Dolomitenblick bamdesign

Trojposchodová budova ponúka šesť dovolenkových apartmánov a všetky smerujú na severo-západ smerom k horám. Diagonálny rez, ktorý sa tiahne stredom fasády, oddeľuje balkóny jednotlivých bytov a opticky zmenšuje veľkosť stavby.

Dolomitenblick bamdesign (2)

Architekti z Plasma Studio sa zamerali na to, aby apartmánový dom nielen zapadal do rázovitého prostredia, ale aj napodobňoval jeho charakteristické črty. Fasáda sa zvažuje dozadu, aby ladila so sklonom okolitej krajiny. Zakončená je asymetrickou interpretáciou tradičnej štítovej strechy. Inšpirovaní lokálnymi farmami použili na podlahy, vonkajšie aj vnútorné steny drevo z červených smrekov a dopĺňajú ich balkóny z vopred zoxidovanej medi.

Dolomitenblick bamdesign (4)

Dolomitenblick bamdesign (5)

Dolomitenblick bamdesign (6)

Dolomitenblick bamdesign (7)

Dolomitenblick bamdesign (8)

Fotografie: Hertha Hurnaus

zdroj: dezeen

{loadposition bottom}


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.