D.U.O. - Dizajn.Umenie.Odpad

D.U.O. – Dizajn. Umenie. Odpad.

Projekt D.U.O. , ktorý CEEV Živica organizuje v spolupráci s IKEA a ENVI-PAK je určený pre študentov, dizajnérov, ale aj domácich kutilov. Jednoducho pre tých, čo by radi prijali výzvu pracovať s odpadom, ktorý by ináč skončil na skládke.  Ponúkame Vám možnosť pracovať s netradičným materiálom s ľuďmi, ktorí majú v tejto oblasti skúsenosti, ako aj možnosť prezentovať svoje diela, v ktorých sa snúbi funkčnosť s environmentálnymi princípmi, na závarečnej vernisáži.

Ciele

Cieľom projektu je ukázať environmentálne a umelecké využite odpadu na tvorbu nových, funkčných a estetických vecí. Cieľom je ukázať možnosti, ako opätovne využiť staré nepotrebné veci, ktoré by inak skončili ako odpad.

Projekt prakticky napĺňa jednu zo základných environmentálnych zásad nakladania s odpadmi:

3 x R – reduce, reuse and recycle /redukuj, znovupouži, recykluj/

Trvalá udržateľnosť v praxi

Vyskúšame si využitie týchto zásad, ktoré by pomohli odľahčiť našu planétu od odpadu. Ten je v súčasnosti buď spaľovaný, čo spôsobuje znečisťovanie vzduchu a tvorbu skleníkových plynov, alebo je ukladaný na skládky, kde po mnohé desaťročia leží a zaťažuje pôdu i povrchovú vodu. To, čo sa Vám podarí na seminári je len malá ukážka udržateľnejšieho spôsobu života. O svoj podiel sa tiež stará OD IKEA, ktorý pracuje na inováciach a produktoch priateľskejších k životnému prostrediu. Viac informácií nájdete v ich nekonečnom zozname.

Ako na to

IKEA a Avion Shopping Park budú zhromažďovať použiteľný odpad do začiatku workshopu na Zaježovej /časti poškodeného nábytku, palety, prepravky…/ Vybraných 20 účastníkov počas trvania workshopu vyrobí z dovezeného odpadu funkčný nábytok ako napr. stoly, stoličky, poličky… Workshop bude prebiehať pod vedením dizajnéra, ktorý má skúsenosti s podobnými materiálmi.

Z priebehu workshopu budú pravidelne uverejňované krátke správy na stránke www.ikea.sk, www.zivica.sk, www.ekoporadna.sk a www.biospotrebitel.sk Na workshop budú prizvaní aj zástupcovia médií.

Viac informácií o projekte nájdete na stránke http://www.ekoporadna.sk/duo.html.

 

{loadposition bottom}

 

{fcomment}


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.