e-ink klavesnica bamdesign

Koncept klávesnice so 109 E-Ink displejmi

Ako by sa vám páčila klávesnica, na ktorej by sa dal rýchlo a jednoducho meniť popis kláves? Koncept klávesnice s displejmi na jednotlivých klávesoch nie je žiadnou novinkou, Art Lebedev podobné klávesnice predáva už roky.

Bohužiaľ, cena takej klávesnice je dosť vysoká, napríklad klávesnica Optimus Popularis stojí skoro 800€. Popularis má na jednotlivých klávesoch OLED displeje, nový koncept však bude mať E-Ink displeje, tzv. elektronický papier, ktorý je veľmi dobre viditeľný na slnku a má nízky odber elektrickej energie. E-Ink displeje sa často osádzajú do čítačiek elektronických kníh, práve kvôli dvom vyššie spomenutým výhodám. Nevýhodou E-Ink displeja je, že je čiernobiely a ak je tma tak sa z neho nedá čítať, čo by bola asi najväčšia nevýhoda tejto klávesnice.

Kvôli čomu je vlastne dobré mať na klávesnici displeje? V rôznych programoch (najčastejšie grafických a 3D programoch) sa používa množstvo rozličných funkcie, ktoré môžete spustiť buď myšou alebo klávesovou skratkou. V E-Inkey by sa dali naprogramovať konkrétne tlačidlá na konkrétne funkcie a zrýchlila by sa tým práca. Každý program by mal vlastné rozloženie kláves podľa funkcií, ktoré používateľ potrebuje.

e-ink klavesnica bamdesign

e-ink klavesnica bamdesign

e-ink klavesnica bamdesign

e-ink klavesnica bamdesign

zdroj: yanko design

 

{loadposition bottom}

 

{fcomment}

 


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.