viac dizajnu nadacia tatrabanky bamdesign

Nadácia Tatra banky podporí mladých slovenských dizajnérov

Nadácia Tatra banky vyhlásila grantový program na podporu dizajnu – „Viac dizajnu„. Svoje návrhy môžete prihlásiť v dvoch kolách – uzávierka prvého kola je 31.5.2013 a uzávierka druhého kola 29.11.2013.

Tlačová správa:

Nový grant na podporu dizajnu

Nadácia Tatra banky prináša nový grantový program na podporu dizajnu pod názvom Viac dizajnu.

Naším cieľom je podporiť vizionárske, kreatívne projekty a projekty v oblasti experimentálneho dizajnu. Chceme podporiť uplatnenie mladých slovenských dizajnérov prostredníctvom ich tvorivých aktivít. Tých, ktorí tvoria a produkujú pod vlastným menom alebo s tým ešte len začínajú.

Podpora bude nasmerovaná na proces tvorby a následnú prezentáciu, vzdelávanie sa a vzdelávanie iných v oblasti dizajnu.

„V roku 2012 otvorila Nadácia Tatra banky svoj prvý grantový program na podporu umeleckej tvorby v oblastiach, ktoré oceňuje aj Cenou Nadácie Tatra banky za umenie, pod názvom Viac umenia. V tomto roku je našou ambíciou rozšíriť podporu o oblasť dizajnu, ktorú vnímame ako doteraz chýbajúcu časť komplexnej podpory umenia,“ uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky a sponzoringu.

Podporíme proces, dielo alebo tvorivú aktivitu, ktorú dizajnér v žiadosti jasne opíše a predstaví. Dôležitými kritériami budú: význam pre dizajnéra samotného (kam ho projekt posunie), pridanú hodnotu projektu z vizionárskeho, kreatívneho či experimentálneho hľadiska, vplyv na publikum a dosah na iných mladých alebo budúcich dizajnérov.

Termín na prihlásenie projektov:
2 uzávierky v závislosti od času realizácie predkladaného projektu:
°31. 5. 2013 (projekty zrealizované do 30. 11. 2013)
°1. 8. 2013 – 29. 11. 2013 (projekty zrealizované do 30. 11. 2014)

Plánovaná výška grantu: 20 000 EUR.
Maximálna výška podpory na jeden projekt: 1 500 EUR.

Projekty sa podávajú iba elektronicky prostredníctvom online formulára na webovej stránke Nadácie Tatra banky. Viac informácií o grante Viac dizajnu a o ďalších aktivitách Nadácie Tatra banky nájdete na www.nadaciatatrabanky.sk.

zdroj: Nadácia Tatra banky

{loadposition bottom}


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.