spodny nocny pohlad

Nebotyčný dom Skyward House

Skyward House je projektom architektonického štúdia acaa a bol postavený v roku 2012 v Japonsku. Stojí na trávnatom kopci ďaleko od iných domov a vo výhľade naň neprekážajú ani prírodné prekážky. Preto bolo nesmierne dôležité navrhnúť ho tak, aby svojej majiteľke poskytoval dostatok súkromia.

zozadu

Najväčšou výzvou bolo navrhnúť dom tak, aby si obyvatelia mohli užívať spojenie s prírodou a zároveň boli čo najviac skrytí pred zrakmi ľudí jazdiacich po neďalekej ceste. Architekti navrhli okná na všetkých štyroch stranách domu, ale obývaciu časť umiestnili dozadu. Dom má štvorcový pôdorys a skladá sa z viacerých malých izieb. Tie sú prepojené aby poskytovali pocit voľnosti. V obývacej izbe, po japonsky soto-no-ma, dosiahli tento efekt rovným nízkym stropom, ktorý rozširuje priestor horizontálne. Druhá izba, naka-no-ma, má pyramídový tvar a otvor v strope napĺňa miestnosť prirodzeným svetlom. Jemná tieňohra slnka na stenách dodáva priestoru pocit spojenia s nebom.

denny pohlad

gauc

nocny pohlad

kontrasty

biela

okno

fotograf: Hiroshi Ueda

nakres

zdroj: archdaily.com

 

{loadposition bottom}

 

{fcomment}

 


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.