bamdesign il canto del fuoco (7)

Pieseň ohňa – štýlový a ekologický kozub Il Canto del Fuoco®

Oceľový kozub Il Canto del Fuoco® vznikol zo spolupráce konzultačnej spoločnosti Company, dizajnéra Domenica De Pala a odborníka na kozuby Massima Pistolesiho pre spoločnosť antoniolupi. Čisté línie, základné tvary, jednoduché použitie – oheň vo svojej najčistejšej podobe, vo svojej podstate.

Žiaden komín, žiadne sadze a žiaden dym, len teplo a svetlo. V kozube sa spaľuje bioetanol, obnoviteľný zdroj energie, preto nie je potrebné čistenie ani údržba. Oheň sa dá zapnúť a vypnúť, kedykoľvek chcete. Il Canto del Fuoco® bol pôvodne projektom „neviditeľného“ kozuba v kúpeľni, ktorý mal byť súčasťou zariadenia. Vznikol však kozub šitý na mieru, vytvorený prednostne pre kúpeľne, ale nielen pre ne, pretože sa dá takisto umiestniť kdekoľvek inde v domácnosti.

bamdesign il canto del fuoco (1)

Základnou charakteristickou črtou kozuba je vrchná zaoblená časť smerujúca do jeho vnútra, ktoré je patentom spoločnosti antoniolupi. Kozub má hĺbku 42 cm a dostupný je v dvoch verziách – ako integrálna súčasť steny s otvorom v šírke 45, 72 a 225 cm alebo ako samostatne stojaci v šírke 63, 108 a 270 cm. Vo vnútri je horák so zabudovaným regulátorom intenzity ohňa, ktorý môže byť viditeľný alebo zakrytý kameňmi. Kozub je poháňaný etanolom, 2 litre vystačia na 5 hodín prevádzky kozuba. Vďaka tomuto obnoviteľnému zdroju energie nevypúšťa žiaden prach, neprodukuje popol a je znečisťuje životné prostredie menej ako tradičné kozuby na drevo.

bamdesign il canto del fuoco (2)

bamdesign il canto del fuoco (3)

bamdesign il canto del fuoco (4)

bamdesign il canto del fuoco (5)

bamdesign il canto del fuoco (6)

bamdesign il canto del fuoco (8)

zdroj: archiproducts

{loadposition bottom}


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.