Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-01

Presvetlené montované domy Tind zo Škandinávie

Škandinávska architektúra má čerstvú novinku – sériu montovaných domov Tind, ktorej autorom je Claesson Koivisto Rune. Názov pochádza z nórskeho výrazu pre hory, ktoré časom erodovali a majú zaoblené, zjemnené vrcholy. Domy majú šikmé strechy so zarovnaným hrebeňmi, strešné okná poskytujúce dostatok denného svetla na osvetlenie interiéru a sú postavené z jednoduchých drevených panelov.

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-04

Každý z domov sa môže popýšiť veľkými otvorenými priestormi, ktoré poskytujú flexibilitu v zariaďovaní, a tiež rozsiahlymi presklennými plochami, ktoré napĺňajú dom denným svetlom a potierajú hranice medzi interiérom a exteriérom.

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-05

Claesson Koivisto Rune navrhol tri domy pre švédskych staviteľov Fiskarhedenvillan – prízemný z čiernych panelov, jednoposchodový biely so zvažujúcou sa strechou skrývajúcou horné poschodie a dvojposchodový s rovnakou strechou a nápadnou červenou fasádou. Prvé z domov Tind sú už postavené v Nórsku a Švédsku.

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-07

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-09

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-10

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-11

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-12

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-13

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-14

Tind-Prefab-Houses-by-Claesson-Koivisto-Rune-15

zdroj: inhabitat.com

 

{loadposition bottom}

 

{fcomment}

 


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.