bamdesign lampa arianna1

Zrodená z mýtov: lampa ARIANNA od Baldessari e Baldessari

Dvojčatá Michela a Paolo Baldessariovci založili taliansku dizajnérsku spoločnosť Baldessari e Baldessari a uvádzajú na trh novú lampu nazvanú ARIANNA, ktorá je inšpirovaná gréckou bájou o Ariadne.

Podľa gréckej mytológie sa Ariadna, dcéra krétskeho kráľa Minoa, zaľúbila do aténskeho hrdinu Tesea. Ten zabil bájneho netvora Minotaura a práve vďaka klbku nití, ktoré mu darovala Ariadna, sa mu podarilo dostať von z Minotaurovho labyrintu. Inšpirovaný touto legendou sa dvojica Baldessariovcov rozhodla dať novú podobu predmetu, ktorý sa úzko spája s niťami a priadzami – motovidlu. Motovidlo je prispôsobiteľná drevená konštrukcia, ktorá sa dá roztiahnuť a stiahnuť podobne ako dáždnik a slúži na namotávanie nití.

bamdesign lampa arianna2

Lampa z čerešňového dreva má tvar motovidla a premenila ho na architektonický umelecký kúsok, ktorý vám visí zo stropu. Vy sa rozhodnete, na akú veľkosť ho roztiahnete a prispôsobíte vášmu priestoru. Ak okolo neho obtočíte niť alebo vlnu, ľahko upravíte výzor lampy podľa svojho vkusu.

bamdesign lampa arianna3

bamdesign lampa arianna4

bamdesign lampa arianna5

bamdesign lampa arianna6

bamdesign lampa arianna7

bamdesign lampa arianna8

zdroj: design milk

{loadposition bottom}


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.